MAS Pobeskydí, z. s.

Naše místní akční skupina je tady pro Vás, místní obyvatelé, podnikatelé, obce, neziskovky i školy. Již 19 let podporujeme rozvoj Pobeskydí dotacemi do hospodářství, sociální oblasti, infrastruktury a občanské vybavenosti. Díky čemuž místní podnikatelé modernizují své provozovny, neziskové organizace mohou nabízet pomoc potřebným, obce staví chodníky a cyklostezky, obnovují se školy, hasičské zbrojnice, knihovny a spolky si vylepšují klubovny a vybavení. Realizujeme i vlastní projekty, které mezi jinými rozvíjí spolupráci škol v MAP Frýdek-Místek, propagují naše producenty v regionální značce BESKYDY originální produkt a díky projektu SPOKO Pobeskydí pomáháme lidem i komunitě v složitých životních situacích. Nově také poradíme s dotacemi NZÚ light.

Aktuality

18. 9. 2023

Miniveletrh zdraví pro děti, dospělé i seniory

V Soběšovicích startuje mezigenerační program KONEČNĚ SPOLEČNĚ, a to první společnou komunitní akcí - MINIVELETRH ZDRAVÍ pro děti, dospělé i seniory. Přijďte za námi se podívat 13. 10. 2023 do Soběšovic do sálu Nové husarůvky u obecního úřadu (Soběšovice č.p. 10). Čekají na Vás kurzy první pomoci i ve virtuální realitě, ukázky péče o těhotné i kojící ženy a miminka, měření krevního tlaku, kyslíku v krvi, anitoxidantů, možnost masáže, drobné občerstvení z místní produkce a zábavné koutky a soutěže pro děti. >>

11. 9. 2023

Pozvánka pro pečující

Jste pečující osoba, bydlíte v některé z obcí Pobeskydí, chcete na chvíli zapomenout na každodenní starosti a udělat něco pro své tělo i mysl? Pak právě pro Vás je určeno naše cvičení, které zvládne úplně každý. Pak Vás srdečně zveme na setkání FYZIOTERAPIE FORMOU FELDENKRAISOVY METODY dne 20. září 2023 v Třanovicích 250 v sále obecního úřadu od 16:30 hod. Svou účast potvrďte prosím na tel. 732 693 405 nebo na e-mail: kp.pobeskydi@slezskadiakonie.cz >>. Pozvánka zde.

5. 9. 2023

Pozvánka

Na 19. 9. od 15 hod. v Smilovicích jsme pro Vás s MEDICOU Třinec, z. ú. připravili besedu o paliativní péči "Jak pečovat a doprovázet". Svou účast, prosím, potvrďte na telefonu 730 117 701 nebo mailu spoko@medica3nec.cz. Bližší informace v pozvánce.

21. 6. 2023

Vybrané projekty 8. výzva PRV

V 8. výzvě PRV ve fichi č. 6 Občanská vybavenost doporučil programový výbor MAS tyto projekty k financování >>

29. 5. 2023

Pozvánka na workshop: Jak pečovat a doprovázet

Pečujete o blízkou osobu nebo se chystáte pečovat a potřebujete poradit či podpořit. Pak Vás srdečně zveme na bezplatný workshop o paliativní péči Jak pečovat a doprovázet. Workshop proběhne dne 14. 6. od 15 hod. v knihovně v Hnojníku s báječnou lektorkou a zakladatelkou mobilního hospice Mgr. Lubiši Koppovou. Svou účast potvrďte na tel. 730 117 701 nebo na e-mail: spoko@medica3nec.cz >>

24. 5. 2023

Cvičení pro pečující

Jste pečující osoba, bydlíte v některé z obcí Pobeskydí, chcete na chvíli zapomenout na každodenní starosti a udělat něco pro své tělo i mysl? Pak právě pro Vás je určeno naše cvičení, které zvládne úplně každý. Pak Vás srdečně zveme na setkání FYZIOTERAPIE FORMOU FELDENKRAISOVY METODY dne 31. května 2023 v Třanovicích 250 v sále obecního úřadu od 16:30 hod. Svou účast potvrďte prosím na tel. 732 693 405 nebo na e-mail: kp.pobeskydi@slezskadiakonie.cz >>.

>   ARCHIV AKTUALIT