Užitečné odkazy pro osoby pečující

Pečujete o svého blízkého v domácím prostředí a potřebujete pomoci, poradit nebo zjistit, jaké jsou možnosti vzdělávání apod.? Pak jsou zde odkazy na webové stránky, věnované přímo pečujícím a jejich potřebám.

www.pecujdoma.cz – poradna, videa, návody, jak pečovat, odborné články pro pečující apod.

https://www.alfabet.cz/ - zaměřuje se na podporu pečujících, ať již je opečovávanou osobou dítě či dospělý se ZP, dlouhodobě nemocný, člověk po úraze či senior.

https://www.zitdeledoma.cz/ - cílem webu je zvýšit povědomí celé společnosti o možnostech péče o seniory.

https://www.caps-os.cz/pro-pecujici/ - cílem je naučit neformálního pečujícího lépe využívat nové trendy v oblasti péče o závislou osobu a zároveň poskytnout dostatek informací ke zvládnutí nové situace. K dispozici jsou volně stažitelné vzdělávací brožury nebo letáky pro pečující apod.

https://pecovatazit.cz/ - podpůrný web pro pečující

https://staramseapracuji.cz/ - podpůrný web pro pečující a zaměstnavatele

https://www.hlidacky.cz/ - největší databáze hlídačů v domácnosti v ČR

www.alzheimer.cz – stránky České alzheimerovské společnosti, jejíž cílem je pomáhat lidem s demencí a těm, kteří o ně pečují.

https://www.mpsv.cz/ - oficiální webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí

https://www.linkasluchatko.cz/ - Linka je určena všem, které něco trápí na duši. Naším cílem je pomoci vám s tím, co vás trápí, poskytnout vám informace, jak může být psychoterapie užitečná a pomoci zlepšit kvalitu vašeho života.

https://www.umirani.cz/ - informační portál pro nemocné, pečující a pozůstalé

https://prace-ozp.zijushandicapem.cz/ - cílem webu je snaha pomoci lidem s handicapem najít lepší zaměstnání

https://www.pobeskydi.cz/spoko-pobeskydi/ - informační portál projektu SPOKO Pobeskydí s kontakty na terénní sociální pracovníky v Pobeskydí, koordinátora paliativní péče, letáky, rady pro pečující apod.

https://www.youtube.com/watch?v=OJruAteBKxg/ - cyklus videozáznamů s názvem „Nejste na to úplně sami“ - Rady a tipy pro pečující (1. – 3. díl).