Leona Mikundová Fešarová – Fajna pasta s.r.o.

Paní Leona Mikundová Fešarová svou lásku k Itálii rozhodně nezapře. Nejen, že vede kurzy italštiny pro dospělé, věnuje se překladatelské činnosti a zemi často navštěvuje, ale navíc s manželem vyrábí výtečné česko-italské těstoviny Fajna pasta. Podnikatelský nápad se zrodil poté, co si u svých italských přátel vyzkoušeli domácí výrobu těstovin. A od té doby jim „nudle“ jednoduše nedají spát. Fajna pasta nabízí těstoviny čerstvé, chlazené nebo sušené, vaječné i bezvaječné se základem z mouky semolinové, pšeničné, špaldové či žitné.

Ochutnat můžete italské spaghetti, penne či fettuccine, tradiční české polévkové nudle, ale třeba také rizoto. Fešarovi do těstovin přidávají zeleninu, koření a bylinky od místních farmářů. Těstoviny suší na dřevěných sušících roštech při teplotě do 40 °C, díky čemuž si zachovávají cenné živiny. S Fajnou pastou dostane i ten nejobyčejnější oběd neobyčejný rozměr. 

Věděli jste, že těstoviny jako takové pravděpodobně pochází z Číny? Z Asie do Itálie je přivezli Arabové. Italové pak rýži nahradili obilovinami a zhruba od 13. století vyrábějí těstoviny v podobě, v jaké je máme rádi dnes.  

Více o výrobcích. 

 

           

Foto: Miroslav Hodeček