Frýdecko-Místecké školy a školky realizují společné aktivity

Místní akční plán (dále jen „MAP“) je v programovém období EU 2014–2020 nově uplatňovaným nástrojem horizontální i vertikální koordinace aktivit v oblasti vzdělávání, výchovy a v souvisejících oblastech. Prostřednictvím MAPů by měli aktéři v regionech dosáhnout dohody na prioritách, jednotně komunikovat s hierarchicky výše postavenými orgány veřejné správy a přenášet systémové změny do praxe. Prostřednictvím MAPů by měla být zlepšena komunikace mezi jednotlivými aktéry a plánovací kultura na všech hierarchických úrovních.

MAPy jsou součástí tzv. akce KLIMA, která stojí na vizi: „Chceme v našich školách rozvíjet motivující kulturu zaměřenou na maximální úspěch pro každého žáka a každého učitele a na trvalý pedagogický rozvoj celé školy.“ MAPy se zaměřují primárně na děti a žáky do patnácti let věku a na řešení místně specifických problémů a potřeb v oblasti včasné péče, předškolního, základního, zájmového a neformálního vzdělávání. MAPy jsou nástrojem regionální politiky vzdělávání v jednotlivých regionech a jejich existence je klíčovou podmínkou financování některých záměrů z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání z Integrovaného regionálního operačního programu a z Operačního programu Praha – pól růstu ČR.

Místní akční plánování ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Frýdek-Místek zastřešuje MAS Pobeskydí, z. s., ve spolupráci s MAS Slezská brána, z. s., a statutárním městem Frýdek-Místek. Pokrývá území 37 obcí (Baška, Brušperk, Bruzovice, Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Tošanovice, Fryčovice, Frýdek‑Místek, Horní Domaslavice, Horní Tošanovice, Hukvaldy, Kaňovice, Kozlovice, Krásná, Krmelín, Lhotka, Lučina, Morávka, Nižní Lhoty, Nošovice, Palkovice, Paskov, Pazderna, Pražmo, Raškovice, Řepiště, Sedliště, Soběšovice, Staré Město, Staříč, Sviadnov, Třanovice, Vojkovice, Vyšní Lhoty, Žabeň, Žermanice.

 

Projekt MAP Frýdek-Místek

Projekt MAP Frýdek-Místek II

Prokekt MAP Frýdek-Místek III

Aktuality MAPu Frýdek-Místek:

1. 11. 2021

Video z Festivalu v přírodních vědách 2021

Tak to dopadá, když se jedna myšlenka dotáhne až do konce ????
 
Video zde
15. 6. 2021

Mateřinky vyrazily na Hukvaldy

Metodický klub mateřinek vyrazil na Hukvaldy

Od pondělí 14. 6. 2021 se za podpory Místního akčního plánu Frýdek-Místek II uskutečnilo výjezdní  sdílení zkušeností mateřských školek, tentokrát na téma Poradních kruhů. Na krásných historických Hukvaldech jsme se setkali s lektorkami Helenou Koskovou a Lenkou Hrůzovou, které účastníky provedly a seznámily s tématem poradních kruhů jak teoreticky, tak hlavně prakticky. Pro účastníky byl připraven bohatý program jak ve školicí místnosti Hotelu Hukvaldy, tak i v nedalekém zámeckém parku.

  

> archiv aktualit

Kontakty

David W. Novák
Hlavní koordinátor a facilitátor MAPu
tel.: +420 732 123 903
novak@pobeskydi.cz

 

Fotogalerie MAPu Frýdek-Místek