Komunitní energetika

- Pobeskydí má odvahu se zapojit

V Pobeskydí je řada zájemců, kteří se chtějí do komunitní energetiky zapojit a společnými silami propojit místní výrobu energie a místní spotřebitelé. Jsme rádi, že myšlenka si našla své příznivce. V příští měsících se pustíme do přípravy energetického společenství na regionální úrovni a dále dohromady odborníky z různých oblastí, kteří umí s věcmi nejen pohnout, ale i zapojit.

16. března se uskutečnilo informativní setkání k založení energetického společenství v Pobeskydí. V nejbližších týdnech bychom rádi již založili spolek s regionální působnosti. Zápis a shrnutí informace pro zájemce o členství ke stažení níže.

V listopadu proběhl první seminář k udržitelné energetice v Pobeskydí, který si můžete vzhlédnout níže. Dále jsou k dispozici prezentace a naše "energetické" články. Doporučujeme rovněž praktický průvodce Komunitní energetika - jak získat zpět kontrolu nad energetikou, který si můžete stáhnout níže (v nižší kvalitě) nebo na https://www.rescoop.eu/uploads/rescoop/downloads/Community-Energy-Guide_CZ.pdf 

 

DÁLE KE STAŽENÍ